ASHEBORO EASTERN RANDOLPH FAITH CHRISTIAN FAYETTEVILLE STREET PROVIDENCE GROVE RANDLEMAN SOUTHWESTERN RANDOLPH TRINITY UWHARRIE CHARTER. WHEATMORE


RANDOLPH COUNTY WOMEN'S SOCCER

NCHSAA
First Practice: Monday, Feb 13, 2023
First Contest: Monday, Feb 27, 2023
Playoffs Begin: Monday, May 15, 2023
Regionals: Tuesday, May 30, 2023
State Championships: Fri/Sat, June 2/3, 2023

Links to MaxPreps

NC Christian School Association
Fayetteville Street Christian D1 STANDINGS
Faith Christian School D2 STANDINGS
.

SOCCER at the NCHSAA website

.
Mid-Piedmont 3A  STANDINGS
Asheboro
Piedmont Athletic 1A/2A  STANDINGS
Eastern Randolph Trinity
Providence Grove Uwharrie Charter
Randleman Wheatmore
Southwestern Randolph

PREVIOUS SEASONS

2022
2021 2020 2019 2018
2017 2016 2015 2014

  


2023 RANDOLPH COUNTY WOMEN'S SOCCER

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY

MAR 27

*PPD SWR @ ER
*6:00 PG @ THS
*6:00 UCA @ RHS
.

MAR 28

*6:00 SWR @ ER

MAR 29

*5:00 ER @ UCA
*6:00 RHS @ PG
*6:00 WHS @ SWR
.

MAR 30

6:00 PG @ WD
6:00 ED @ THS

MAR 31

6:00 AHS @ JM
6:00 GSD @ WHS

APR 3

*6:00 OG @ AHS
.

APR 4

5:00 UCA @ WCS

APR 5

*6:00 AHS @ CD

APR 6

APR 7

MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY

APR 10

APR 11

APR 12

*6:00 PG @ ER
*6:00 THS @ RHS
.

APR 13

APR 14

APR 17

*5:00 SWR @ UCA
*6:00 ER @ THS
*6:00 WHS @ PG
*6:30 ND @ AHS
.

APR 18

APR 19

*6:00 ER @ RHS
*6:00 SWR @ PG
*6:00 WHS @ THS
*6:30 AHS @ LHS

APR 20

4:30 UCA @ FHE

APR 21

6:00 OG @ THS
MONDAY TUESDAY WEDNESDAY THURSDAY FRIDAY

APR 24

*5:00 PG @ UCA
*6:00 MC @ AHS
*6:00 RHS @ WHS
*6:00 THS @ SWR
.

APR 25

APR 26

*6:00 AHS @ OG
*6:00 WHS @ ER
*6:00 SWR @ RHS
*6:00 UCA @ THS
.

APR 27

6:00 Tville @ ER
6:00 CD @ PG
6:00 RHS @ SHS
6:00 SWR @ JM
*6:00 UCA @ WHS
.

APR 28

MAY 1

*5:00 RHS @ UCA
*6:00 CD @ AHS
*6:00 ER @ SWR
*6:00 THS @ PG
.

MAY 2

MAY 3

*6:30 AHS @ ND
*6:00 UCA @ ER
*6:00 PG @ RHS
*6:00 SWR @ WHS
.

MAY 4

6:00 SWR @ NS

MAY 5

MAY 8

*5:00 WHS @ UCA
*6:00 LHS @ AHS
*6:00 ER @ PG
*6:00 RHS @ THS
6:00 UA @ SWR
.

MAY 9

MAY 10

*6:00 AHS @ MC
*6:00 THS @ ER
*6:00 PG @ WHS
*6:00 UCA @ SWR
.

MAY 11

MAY 12

MAY 15

PLAYOFFS ROUND 1

MAY 16

MAY 17

MAY 18

PLAYOFFS ROUND 2

MAY 19

.

ABBREVIATIONS

ATK ATKINS
BMG BISHOP McGUINNESS
ED EAST DAVIDSON
FHE FORSYTH HOME EDUCATORS
GHS GRAHAM
GSD GRAY STONE DAY
HPC HIGH POINT CENTRAL
JM JORDAN-MATTHEWS
Lex LEXINGTON
NS NORTH STANLY
NHS NORTHWOOD
Rags RAGSDALE
Rich RICHMOND SENIOR
Rock ROCKINGHAM COUNTY
SHS SALISBURY
SEG SOUTHEAST GUILFORD
SG SOUTHERN GUILFORD
Tville THOMASVILLE
UA UNION ACADEMY
WD WEST DAVIDSON
WA WESTERN ALAMANCE
WCS WOODS CHARTER
.
.

.
.